Jak wybrać najlepsze deski tarasowe?

Kategoria: Blog

Deska tarasowa powinna służyć przez wiele lat. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę przy jej zakupie? Przed Tobą pomocne wskazówki. Warto je przeczytać, bo dzięki nim kupisz najlepszą deskę tarasową, a więc zyskasz produkt za cenę adekwatną do jakości.

Drewno wysokiej jakości

Taras to miejsce, które musi być odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne: ścieranie, grzyby, pleśń oraz zmienne warunki pogodowe. Najlepiej opłaca się kupić drewno wysokiej jakości, gdyż tylko takie może wytrzymać przez lata w praktycznie nienaruszonym stanie. Oczywiście należy systematycznie dbać o drewno tarasowe. Należy poddawać je zabiegowi impregnacji, aby nie wchłaniało cieczy. To ważne, bo dzięki temu drewno nie będzie miało nierównomiernych plam, nawet wtedy, gdy komuś przez przypadek coś się na nie rozleje.

Cena desek nie może być za niska

Jeśli chcemy raz a dobrze zainwestować w deski tarasowe, musimy liczyć się z tym, że zapłacimy więcej. Taki wydatek na dłuższą metę jest jednak bardziej opłacalny. Deska tarasowa wysokiej jakości nie traci koloru i swoich walorów estetycznych oraz nie łuszczy się. Inaczej jest w przypadku tanich desek, które trzeba wymienić już nawet po pierwszym sezonie użytkowania. Dlaczego? Tanie deski są po prostu nietrwałe. Lepiej więc wydać dwa razy więcej pieniędzy jednorazowo niż przepłacać za kupno najpierw tańszej, a potem droższej.

Wybierz rodzaj drewna

Deski tarasowe mogą być wykonane z drewna europejskiego bądź egzotycznego. Które są lepsze? Drewno egzotyczne zawiera wiele substancji oleistych. Dzięki temu jest odporne na wchłanianie wody. To trwałe drewno, ponieważ nie ulega ścieraniu i pozostaje niezmienny nawet pod wpływem kapryśnych warunków pogodowych. Drewno europejskie również cechuje się trwałością, jest jednak jaśniejsze i tańsze.

Deski firmy Gamrat

W naszej ofercie znajdziecie Państwo deski, które odpowiadają powyższym warunkom. Mają w sobie domieszkę drewna, mogą być szlifowane, a to sprawia, że mają piękną i charakterystyczną strukturę. Deski firmy Gamrat to po prostu gwarancja najwyższej jakości.